fbpx

Wielobój o zdrowie Florka

Florian urodził się 13 czerwca 2020 roku z zespołem wad wrodzonych. Już sam poród był skomplikowany i przedwczesny, a nawarstwiające się diagnozy utrudniały sytuację. Wyścig z czasem rozpoczął się już od pierwszych dni, a stawka była wysoka – samodzielność chłopca. Rodzice podjęli rękawice w walce o sprawność synka. Pierwsza informacja, którą otrzymali najbliżsi to: aberracja […]

Wielobój o zdrowie Florka
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Florian urodził się 13 czerwca 2020 roku z zespołem wad wrodzonych. Już sam poród był skomplikowany i przedwczesny, a nawarstwiające się diagnozy utrudniały sytuację. Wyścig z czasem rozpoczął się już od pierwszych dni, a stawka była wysoka – samodzielność chłopca. Rodzice podjęli rękawice w walce o sprawność synka. Pierwsza informacja, którą otrzymali najbliżsi to: aberracja chromosomowa, dodatkowy chromosom w parze 21, nieuleczalny zespół Downa. Kolejne to problemy z wydalaniem, jelitami… Pojawiły się trudności w oddychaniu i duszności. Wizyty w szpitalach, konsultacje. Choroba Hirschsprunga. W ostateczności operacja i stomia. Na tym jednak się nie skończyło. Florian miał też transfuzję krwi. Przeszedł sepsę, drugą operację, a kolejna przed nim. U chłopca wyłoniono kolostomię tymczasową, której operacja odbędzie się w czerwcu 2021 roku. Ma również wadę serca ASD II, która jest pod stałą obserwacją, w celu zdiagnozowania konieczności jej operacji. Nieustannie odwiedza wielu specjalistów. Regularnie uczęszcza na rehabilitację, terapię wodną WATSU, korzysta z tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, wizytuje u osteopatów, a do tego odbywa kontrolne wizyty lekarskie, m. in. badanie słuchu, badanie wzroku, ortodonta, logopeda, nerulogopeda. Walczy. Ma siłę.

Antoś nie podda się podstępnej chorobie
Antoś nie podda się podstępnej chorobie

Daje mu ją miłość rodziców i siostry, która pokochała go od pierwszego przytulenia. Zahartowały go operacje, pobyty w szpitalach, które przetrwał, teraz wszyscy wierzą, że będzie tylko lepiej. Bo tak musi być! A uda się to dzięki wsparciu Aniołów, którzy dołożą swoją cegiełkę do leczenia Floriana. Możemy na Ciebie liczyć?

Antoś nie podda się podstępnej chorobie
Nasz Cel   45000 zł
4.8%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 28 dni JUSTYNA 100 PLN
Fundacja TIPTOP 2 miesięcy 10 PLN
Fundacja TIPTOP 2 miesięcy 10 PLN
Fundacja TIPTOP 3 miesięcy MAłGORZATA 9 PLN
Fundacja TIPTOP 3 miesięcy KATARZYNA 3 PLN
Fundacja TIPTOP 3 miesięcy JANINA 55 PLN

Dodaj komentarz