CHCIAŁABYM KIEDYŚ POWIEDZIEĆ „CZEŚĆ JESTEM NICOLA” – TAK PO PROSTU

Jestem mamą samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Nicola urodziła się w grudniu 2012 roku. Przez pierwszy miesiąc swojego życia przebywała w szpitalu, ponieważ miała problemy ze ssaniem, nie przybierała na wadze. Musieliśmy więc zamienić rodzinny dom  na szpitalną salę. Nicoli zrobiono badania genetyczne, które potwierdziły chorobę Pradera-Williego, a więc chorobę wiecznego głodu. Córeczka mało się ruszała, […]

CHCIAŁABYM KIEDYŚ POWIEDZIEĆ „CZEŚĆ JESTEM NICOLA” – TAK PO PROSTU
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Jestem mamą samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Nicola urodziła się w grudniu 2012 roku. Przez pierwszy miesiąc swojego życia przebywała w szpitalu, ponieważ miała problemy ze ssaniem, nie przybierała na wadze. Musieliśmy więc zamienić rodzinny dom  na szpitalną salę. Nicoli zrobiono badania genetyczne, które potwierdziły chorobę Pradera-Williego, a więc chorobę wiecznego głodu. Córeczka mało się ruszała, nie płakała, a do tego jej twarz nie wyrażała żadnych emocji. Gdy miała pięć i pół roku dopiero zaczęła stawiać pierwsze kroki. Z czasem zaczęła chodzić, ale tylko w asyście dorosłego, trzymana za rękę. Trudne początki z niechęcią do jedzenia, obruciły się o sto osiemdziesiąt stopni. Teraz Nicola obsesyjnie poszukuje jedzenia. Jej życie toczy się niemalże od posiłku do posiłku. Brak uczucia sytości powoduje, że bez względu na ilość przyjętego pokarmu głód nie znika.

Nicola
Nicola

Córka ma wybuchy złości i agresji, problemy z koncentracją i nauką. Potrafi się sama okaleczać! Moje dziecko z tą chorobą będzie musiało walczyć całe życie. Głód i wiotkość mięśni to jedno z wielu aspektów tej choroby, dlatego od pierwszych dni życia Nicola jest rehabilitowana. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów między innymi: neurologopedy (wypowiada tylko niewyraźne pojedyncze słowa, co separuje ją od kontaktach z rówieśnikami), pediatry, genetyka, ortopedy, laryngologa, okulisty, endokrynologa, dietetyka (dieta niskokaloryczna 800 kcal/dziennie), poradni rehabilitacyjnej. Tylko intensywna i wieloaspektowa rehabilitacja, oraz ścisła współpraca z lekarzami pozwoli na w miarę normalne życie mojej córki.  Moje możliwości finansowe nie pozwalają mi już na zapewnienie należytej i tak bardzo potrzebnej rehabilitacji dla Nicoli.

Dlatego bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie.

Nicola
Nasz Cel   30000 zł
6.5%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku
[addtoany]

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 2 lat JUDYTA 200 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat KAROL 100 PLN
Fundacja TIPTOP 5 lat JUDYTA 200 PLN
Fundacja TIPTOP 5 lat EDYTA 500 PLN
Fundacja TIPTOP 5 lat BEATA 10 PLN
Fundacja TIPTOP 5 lat ASIA I MIREK 500 PLN

Dodaj komentarz

NASI PRZYJACIELE:

 • constructa
 • agrobex
 • muszynianka
 • BMB
 • logo_mulan 1
 • pofam poziom
 • PTCA_logo_high_resolution
 • 242704058_106174298492486_564223872821754786_n
 • Ratajska Telewizja Kablowa
 • 1280px-TVP3_Poznań_2016.svg (2)
 • logo-1
 • SPP_logo_black (1)
Facebook
Instagram
OK