Niech rozszczep kręgosłupa nie decyduje o sprawności Bereniki

Berenika ma 13 lat. Urodziła się jako wcześniak obciążony wrodzonymi wadami: rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i szeregiem schorzeń towarzyszących.

Niech rozszczep kręgosłupa nie decyduje o sprawności Bereniki
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Berenika ma 13 lat. Urodziła się jako wcześniak obciążony wrodzonymi wadami: rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i szeregiem schorzeń towarzyszących. Z pomocą rodziców i pod opieką specjalistów radzi sobie dobrze, ponieważ od czwartego roku życia uwielbia czytać, płynnie mówi po angielsku, pasjonuje ją teatr i taniec, gra na fortepianie, uczy się pływać. A do tego jest dumną, starszą siostrą!

Berenika
Berenika

Nie wszystko wygląda tak wspaniale...

Od pierwszych tygodni życia dziewczynka odbywa ciągłe rehabilitacje, dzięki czemu zaczęła, choć dopiero po spełnieniu czterech lat. Spektakularny efekt żmudnej pracy Bereniki lekarze z specjalistycznych klinik w Niemczech podsumowali: „Dziecko z rozszczepem kręgosłupa, które samodzielnie chodzi – to skarb, którego nie wolno zmarnować!” A więc rodzice dzielnie walczą i każdą złotówkę przekazują na terapię Bereniki. Mocno wierzą, a wiara zamienia się w efekty. Kompleksowe, wieloetapowe leczenie ortopedyczne, głowienie w Niemczech, poprawiło jakość chodu. Za Bereniką już sześć poważnych operacji neurochirurgicznych oraz ortopedycznych, a także tysiące rehabilitacji i konsultacji sztabu specjalistów. Kolejne nadal przed nią. To droga, którą będzie musiała jeszcze podążać przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat. Element, który na stałe będzie musiała wpisać w kalendarz swojego życia. Wtorek, ósma trzydzieści – rehabilitacja. Środa, piętnasta – zajęcia nauki pływania, by poprawić sprawność nóg. Piątek, siedemnasta – konsultacja ortopedyczna. Sobota, jedenasta – rehabilitacja. I tak każdego tygodnia, każdego miesiąca, każdego roku.

Berenika nadal potrzebuje ciągłego wsparcia, ponieważ aparat leczniczy (orteza) jest kosztowny i  wystarcza na rok użytkowania. Choć nie zawsze, czasem i mniej. Ale jest też niezbędny, by chodzić. Do tego intensywna, regularna rehabilitacja oraz turnusy rehabilitacyjne. Odkąd rozpoczęła się praca Bereniki koszt leczenia przekroczył już kwotę 250 000 zł. Roczne wydatki pochłaniają ponad 78 000 zł. Zbyt dużo, by rodzina mogła sama udźwignąć taki ciężar finansowy, dlatego pomoc jest tak niezbędna.

Nasz Cel   60000 zł
37.9%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku
[addtoany]

Radek
02:36

Trzymamy kciuki aby wszystko się udało.



OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 2 dni OLENA 55 PLN
Fundacja TIPTOP 30 dni KAZIMIERZ 10 PLN
Fundacja TIPTOP 3 miesięcy BERNARDA 10 PLN
Fundacja TIPTOP 5 miesięcy 200 PLN
Fundacja TIPTOP 9 miesięcy 100 PLN
Fundacja TIPTOP 10 miesięcy 200 PLN

Dodaj komentarz

NASI PRZYJACIELE:

  • constructa
  • agrobex
  • muszynianka
  • BMB
  • logo_mulan 1
  • pofam poziom
  • PTCA_logo_high_resolution
  • 242704058_106174298492486_564223872821754786_n
  • Ratajska Telewizja Kablowa
  • 1280px-TVP3_Poznań_2016.svg (2)
  • logo-1
  • SPP_logo_black (1)
Facebook
Instagram
OK