fbpx

POMÓŻMY BERENICE ZOSTAĆ BALETNICĄ

Nasza córka Berenika ma prawie osiem lat. Jest uczennicą II klasy i dumną starszą siostrą ukochanego dwuletniego braciszka. Jej wielką pasją jest taniec i teatr – marzy by zostać baletnicą.

POMÓŻMY BERENICE ZOSTAĆ BALETNICĄ
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Uwielbia czytać (robi to od 4. roku życia), płynnie mówi po angielsku. Urodziła się jako wcześniak obciążony poważnymi wadami wrodzonymi: rozszczepem kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i szeregiem towarzyszących temu schorzeń. Przeszła już sześć poważnych operacji neurochirurgicznych i ortopedycznych. Od pierwszych tygodni życia jest bezustannie rehabilitowana i pozostaje pod opieką sztabu specjalistów. Zaczęła chodzić w wieku 4,5 roku – był to ogromny sukces, zwieńczenie kilku tysięcy godzin żmudnej rehabilitacji. Jakość jej chodu odbiegała dalece od normy i by ją poprawić konieczne było kompleksowe, wieloetapowe leczenie ortopedyczne w specjalistycznych klinikach w Niemczech (operacja stopy oraz operacje obydwu bioder). By chodzić Berenika potrzebuje kosztownych aparatów leczniczych (ortez) – jedna para wystarcza na ok. rok, czasem na krócej. Niezbędna jest nadal intensywna, regularna rehabilitacja kilka razy w tygodniu, a także bardzo efektywne turnusy rehabilitacyjne (zwykle cztery w ciągu roku). W 2019 r. w Schön Klinik Vogtareuth Berenikę czeka też zabieg usunięcia metalowych elementów stabilizujących ze stawów biodrowych. Ile to wszystko kosztuje? Dotychczasowe leczenie ortopedyczne skoordynowane z ortotyką w Niemczech pochłonęło ok. 250.000 zł. Roczny koszt rehabilitacji wraz z dojazdami, sprzętu ortopedycznego i leków wynosi obecnie ok. 78.000 zł. Są to wydatki przewyższające możliwości przeciętnej rodziny i bez wsparcia dobrych ludzi nie bylibyśmy w stanie im podołać. Jeśli przestalibyśmy rehabilitować córeczkę i zaopatrywać ją w najlepszy sprzęt ortopedyczny nasze dziecko na zawsze już usiadłoby na wózku inwalidzkim.

 

 

Berenika
Berenika

Przeszliśmy z Bereniką długą drogę, wypracowaliśmy spektakularne efekty i byłoby wielkim grzechem zaniechać tych wysiłków. „Dziecko z rozszczepem kręgosłupa, które samodzielnie chodzi – to skarb, którego nie wolno zmarnować!” – usłyszeliśmy od niemieckich ortopedów. Podzielamy ich pogląd. Jeśli chcesz nam pomóc w walce o samodzielność naszej małej dziewczynki i spełnić jej marzenia o tańcu, możesz to zrobić wpłacając darowiznę, którą przeznaczymy na jej rehabilitację i dalsze leczenie ortopedyczne.
DZIĘKUJEMY!
Rodzice Bereniki

Berenika
Berenika
Nasz Cel   60000 zł
30.7%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

Radek
02:36

Trzymamy kciuki aby wszystko się udało.OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 17 dni DOMINIK 55 PLN
Fundacja TIPTOP 25 dni TOMASZ 200 PLN
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy 10 PLN
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy WIOLETTA 200 PLN
Fundacja TIPTOP 2 miesięcy HALINA 40 PLN
Fundacja TIPTOP 2 miesięcy MARTA 30 PLN

Dodaj komentarz