Ogromna walka o sprawność Wojtusia

 

Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Wojtuś urodził się 25 września 2017 roku. Początkowo nic nie wskazywało na jego problemy zdrowotne. Rozwijał się prawidłowo do 3 miesiąca życia, a następnie z powodu problemów z napięciem mięśniowym oraz utrzymującym się silnym zezem został skierowany do okulisty i neurologa. Wojtuś rósł, miesiąc za miesiącem mijał, a synek miał coraz większe opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, odbiegał od swoich rówieśników.

Po prawie 2-letnich poszukiwaniach przyczyny nieprawidłowego rozwoju Wojtusia wykryto u niego rzadką wrodzoną wadę wieku rozwojowego - hipoplazja robaka móżdżku oraz mózgowe porażenie dziecięce w postaci wiotko – ataktycznej. Wojtuś nie chodzi, nie mówi, zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym, wiotkością mięśni, zezem neurologicznym, afazją, niedoborem masy ciała, koślawością stóp, nadwrażliwością sensoryczną, zaburzeniami neurologicznymi oraz czucia głębokiego. Ma również za sobą pierwszą z czterech operacji oczu w celu usunięcia zeza neurologicznego. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, genetycznej, okulistycznej, kardiologicznej, laryngologicznej, gastroenterologicznej, fizjoterapeutycznej, logopedycznej, psychologicznej oraz pedagogicznej.

Ogromna walka o sprawność
Ogromna walka o sprawność

Synek skończył już 2 latka, ale jego dzieciństwo wygląda zupełnie inaczej niż większości rówieśników. Codzienność Wojtusia to jego ogromna walka o sprawność… Sprawność, która dzieciom przychodzi tak łatwo, ale niestety nie jemu…
Każdy jego dzień to intensywna, wieloprofilowa rehabilitacja, która małymi krokami przynosi ogromne efekty, a on pokonuje szczyty swoich możliwości.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie nas w gromadzeniu funduszy na intensywną rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, lekarstwa oraz wszelkie wizyty specjalistyczne dla Wojtusia. Za każdy gest wsparcia, który pomoże Wojtusiowi w walce o jego sprawność będziemy ogromnie wdzięczni.

Ogromna walka o sprawność

27.6%

30000
Bądź na bieżąco, zostaw swój adres email!


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
2 miesięcy POGORIA MORSUJE DLA WOJTUSIA 8211 PLN
3 miesięcy 10 PLN
4 miesięcy CIOCIA KASIA 55 PLN

Dodaj komentarz

Your Cart