fbpx

By udar mózgu nie odebrał jej sprawności – walka Blanki

Nad ranem 4 kwietnia na świat przyszła nasza upragniona córeczka. Ciąża i poród upłynęły bez żadnych komplikacji, Blanka otrzymała 10 punktów w skali Apgara. Spędziliśmy z nią cudowne pierwsze godziny i nic nie zapowiadało tak dramatycznego rozwoju wydarzeń…

By udar mózgu nie odebrał jej sprawności – walka Blanki
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Blanka urodziła się, jako zdrowe dziecko. Ciąża przebiegała prawidłowo, a poród nie zwiastował późniejszego dramatu. Maleństwo otrzymało maksymalną liczbę punktów w skali APGAR i zostało przekazane w ramiona mamy, by mogło być otoczone miłością. – To były najpiękniejsze chwile – wspomina mama. A teraz pozostaje walka. – Nie możemy jej zawieść – jak mantrę powtarza sobie tata.

Po badaniach USG brzucha i głowy pojawiły się niepokojące wieści. Gdy Blanka została przewieziona na intensywną terapię, zaintubowana ze względu na bezdechy, pewne już było, że rozpoczęła się walka o życie. Świat się na chwilę zatrzymał! Wszystko przestało istnieć. Tylko rezonans, tomograf, USG, EEG i badania genetyczne. Rodzice w wielkim napięciu oczekiwali na telefon od specjalistów z kolejnych szpitali, do których skierowano dziewczynkę. Telefon dający nadzieję na lepsze jutro. A jeśli nie jutro to odległą przyszłość, ale lepszą, bo wspólną.

Ze względu na pogarszający się stan, Blankę wprowadzono w śpiączkę farmakologiczną. Padła informacja od lekarzy: udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu. Mimo licznych badań, które miały wskazać przyczynę, ona nadal jest nieznana.

Udar spowodował spustoszenie w całym organizmie, ponieważ jego konsekwencją był paraliż, który nie odpuścił całkowicie. W niedowładzie pozostała lewa ręka, obecnie pełniąca wyłącznie funkcję „pomocniczą” w codziennym funkcjonowaniu. Intensywna rehabilitacja trwa od trzeciego tygodnia życia po dziś dzień, bowiem niezbędne jest wzmacnianie osłabionych kończyn. Odbywa się trzy razy w tygodniu. Ciężka, systematyczna praca fizjoterapeutów, dziewczynki i rodziców daje efekty napawające optymizmem na samodzielność. Jednak pojawiła się przeszkoda – finansowa. Do tej pory opłacana z funduszy rodzinnych rehabilitacja, pochłonęła wszystkie oszczędności.

A Blanka potrzebuje ćwiczeń…

Nasz Cel   30000 zł
29.6%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 1 dni 100 PLN
Fundacja TIPTOP 2 dni BARTłOMIEJ 100 PLN
Fundacja TIPTOP 7 dni VIOLA 55 PLN
Fundacja TIPTOP 7 dni MAłGORZATA 25 PLN
Fundacja TIPTOP 9 dni 10 PLN
Fundacja TIPTOP 9 dni 55 PLN

Dodaj komentarz