ZAWALCZMY O SAMODZIELNOŚĆ JACUSIA

Jacuś urodził się pięknym, zdrowym chłopcem. Mając 3,5 miesiąca jego życie zostało naznaczone cierpieniem…

Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mózgu oraz sepsę. Kolejne 3 miesiące życia spędził w szpitalu, przeszedł operację ropniaków podtwardówkowych, w konsekwencji czego stwierdzono u niego zaniki korowe i podkorowe mózgu.

Obecnie cierpi na ciężka padaczkę lekooporną - zespół Gastauta-Lennoxa, na skutek czego ma niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy ( nie chodzi samodzielnie, nie słyszy i  nie mówi). Stwierdzono u niego głęboki niedosłuch, przez co musiał być obustronnie implantowany ślimakowo. Mimo całego cierpienia, Jacek jest ciekawym świata 9-latkiem, choć nie dawano mu szans pokazał, że potrafi i chce walczyć aby rozbić skorupę w której przyszło mu żyć. Jako rodzice robimy wszystko, aby nasz syn w przyszłości stał się jak najbardziej samodzielny, dlatego poddawany jest codziennej, intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji u 6 specjalistów ( fizjoterapeutów, pedagoga, surdopedagoga, logopedę, neurologopedę, psychologa specjalnego).

Dzięki codziennemu wysiłkowi waleczny Jacuś zaczął siadać, raczkować i wstawać, nadal jednak nie utrzymuje równowagi , nie chodzi i nie mówi, ale na swój sposób stara się komunikować ze światem .
Dalsza walka o godną przyszłość naszego syna, zaczyna powoli przerastać nasze możliwości finansowe. Obecnie najpilniejszymi potrzebami są:
- zakup specjalistycznego wózka rehabilitacyjnego
- utrzymanie częstotliwości codziennej rehabilitacji
- zakup ortez , oraz butów ortopedycznych

 

Jacek
Jacek

Nasz każdy dzień przeplatany jest radością z postępów naszego dziecka ze strachem przed tym czy podołamy finansowo, dlatego bardzo Was prosimy, POMÓŻCIE, by nie zaprzepaścić tego co już osiągnął swoją ciężką pracą.

Jacek

16.6%

20000
Bądź na bieżąco, zostaw swój adres email!


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
4 miesięcy 100 PLN
10 miesięcy ANNA 55 PLN
1 lat PAWEł 500 PLN
1 lat ANNA 50 PLN
1 lat ANETTA 50 PLN
1 lat AGATA 100 PLN

Dodaj komentarz

Your Cart