fbpx

ZAWALCZMY O SAMODZIELNOŚĆ JACUSIA

Jacuś urodził się pięknym, zdrowym chłopcem. Mając 3,5 miesiąca jego życie zostało naznaczone cierpieniem…

ZAWALCZMY O SAMODZIELNOŚĆ JACUSIA
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mózgu oraz sepsę. Kolejne 3 miesiące życia spędził w szpitalu, przeszedł operację ropniaków podtwardówkowych, w konsekwencji czego stwierdzono u niego zaniki korowe i podkorowe mózgu.

Obecnie cierpi na ciężka padaczkę lekooporną - zespół Gastauta-Lennoxa, na skutek czego ma niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy ( nie chodzi samodzielnie, nie słyszy i  nie mówi). Stwierdzono u niego głęboki niedosłuch, przez co musiał być obustronnie implantowany ślimakowo. Mimo całego cierpienia, Jacek jest ciekawym świata 9-latkiem, choć nie dawano mu szans pokazał, że potrafi i chce walczyć aby rozbić skorupę w której przyszło mu żyć. Jako rodzice robimy wszystko, aby nasz syn w przyszłości stał się jak najbardziej samodzielny, dlatego poddawany jest codziennej, intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji u 6 specjalistów ( fizjoterapeutów, pedagoga, surdopedagoga, logopedę, neurologopedę, psychologa specjalnego).

Dzięki codziennemu wysiłkowi waleczny Jacuś zaczął siadać, raczkować i wstawać, nadal jednak nie utrzymuje równowagi , nie chodzi i nie mówi, ale na swój sposób stara się komunikować ze światem .
Dalsza walka o godną przyszłość naszego syna, zaczyna powoli przerastać nasze możliwości finansowe. Obecnie najpilniejszymi potrzebami są:
- zakup specjalistycznego wózka rehabilitacyjnego
- utrzymanie częstotliwości codziennej rehabilitacji
- zakup ortez , oraz butów ortopedycznych

 

Jacek
Jacek

Nasz każdy dzień przeplatany jest radością z postępów naszego dziecka ze strachem przed tym czy podołamy finansowo, dlatego bardzo Was prosimy, POMÓŻCIE, by nie zaprzepaścić tego co już osiągnął swoją ciężką pracą.

Jacek
Nasz Cel   20000 zł
16.6%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 1 lat 100 PLN
Fundacja TIPTOP 1 lat ANNA 55 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat PAWEł 500 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat ANNA 50 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat ANETTA 50 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat AGATA 100 PLN

Dodaj komentarz