Piotrek kontra przeszywający ból – MIZS niszczy sprawność

Od drugiego roku Piotruś kroczy przez życie w wielkim bólu. Dziś ma skończone 13 lat, jednak upływający czas nie jest dla niego łaskawy. Obuchnięte stawy, kłopoty z chodzeniem, wstawaniem, wykonywaniem prostych czynność to objawy, które zaniepokoiły rodziców. Wykonane badania jednoznacznie wykazały Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów.

Piotrek kontra przeszywający ból – MIZS niszczy sprawność
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Od drugiego roku Piotruś kroczy przez życie w wielkim bólu. Dziś ma skończone 13 lat, jednak upływający czas nie jest dla niego łaskawy. Opuchnięte stawy, kłopoty z chodzeniem, wstawaniem, wykonywaniem prostych czynność to objawy, które zaniepokoiły rodziców. Wykonane badania jednoznacznie wykazały Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów. W przypadku Piotrka ma ono postać wielostawową i cechuje się bardzo agresywnym przebiegiem. MIZS to choroba autoimmunologiczna, przewlekła i bardzo bolesna. Zmiany w obrębie stawów postępują bardzo szybko i objawiają się: obrzękami, brakiem ruchomości, przykurczami, pojawieniem się płynu w stawach. Często dochodzi do uszkodzenia wzroku. Może też zaatakować kręgosłup, co skutkuje wózkiem inwalidzkim.

Podczas zaostrzenia Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów atakuje większość stawów: żuchwowe, skokowe, kolanowe, biodrowe, nadgarstkowe oraz międzypaliczkowe bliższe obu rąk. Piotruś wymaga wtedy pomocy we wszystkim:  wstawaniu, przemieszczaniu się oraz w podstawowych czynnościach samoobsługowych. Już niejednokrotnie chłopiec był skazany na ortopedyczne kule czy wózek. Niestety to, co przy zaostrzeniu choroba zniszczy, naprawiać trzeba miesiącami. Konieczne jest wsparcie się rehabilitacją. Leczenie  polega na podawaniu leków immunosupresyjnych oraz leku biologicznego w zastrzykach.  Każdy program leczenia biologicznego trwa dwa lata, za nami już 5takich cyklów i zawsze po odstawieniu leku, kończy się to dużym zaostrzeniem i hospitalizacją.

Piotruś musi być rehabilitowany, żeby nie doszło do przykurczy, potrzebne są leki i suplementy, które pozwalają mu funkcjonować.

W ostatnim czasie stwierdzono u Piotrka również schorzenia współwystępujące – wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz depresję, które wymagają dodatkowej suplementacji, leczenia i specjalnej diety. Dlatego z całego serca i z ogromną wiarą, prosimy o pomoc!

Nasz Cel   10000 zł
13.7%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku
[addtoany]

Kris
16:22

Rozwazalbym emigracje z tego kraju. W Irlandii gdzie mieszkam leki biologiczne sa dostepne tak dlugo jak dzialaja na pacjenta. To skandal, ze dzialajaca terapia jest przerywana bo nie ma pieniedzy w budzecie. Mgr farmacji, Cork IrlandiaOSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 4 miesięcy 100 PLN
Fundacja TIPTOP 9 miesięcy ELżBIETA 20 PLN
Fundacja TIPTOP 1 lat GRAżYNA 55 PLN
Fundacja TIPTOP 1 lat ANNA 61 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat 20 PLN
Fundacja TIPTOP 3 lat JULIA 100 PLN

Dodaj komentarz

NASI PRZYJACIELE:

 • constructa
 • agrobex
 • muszynianka
 • BMB
 • logo_mulan 1
 • pofam poziom
 • PTCA_logo_high_resolution
 • 242704058_106174298492486_564223872821754786_n
 • Ratajska Telewizja Kablowa
 • 1280px-TVP3_Poznań_2016.svg (2)
 • logo-1
 • SPP_logo_black (1)
Facebook
Instagram
OK