fbpx

Jestem Aleks i mam Zespół Downa, ale tak jak Ty mam serce i czuję

 

 

Jestem Aleks i mam Zespół Downa, ale tak jak Ty mam serce i czuję
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Witam jestem mamą Aleksa , który przyszedł na świat w 2007 roku. Urodził się z niedrożną dwunastnicą , dlatego zaraz po porodzie zabrano go do dziecięcego szpitala na oddział chirurgiczny.
Nie mógł samodzielnie jeść i pić , dlatego dopiero po operacji drożności dwunastnicy mieliśmy okazję lepiej się poznać. Niestety z czasem okazało się , że to niejedyny problem mojego maluszka.
Wada serca i jeden chromosom więcej, czyli Zespół Downa.

Chorobie tej towarzyszy upośledzenie intelektualne i fizyczne, co utrudnia funkcje poznawcze i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Synek cierpi na koślawość kolan, stopy płasko-koślawe i asymetrie barków, przez co bardzo szybko męczy się nawet przy najprostszych czynnościach takich jak chód. Musimy także przestrzegać odpowiedniej diety , gdyż dzieci z Zespołem Downa mają tendencje do tycia, co jeszcze bardziej obciążyłoby jego stawy.

Aleks ma także problemy z komunikacją, ponieważ jego mowa jest ciężka do zrozumienia przez rówieśników, a czasem nawet przeze mnie. Niezbędna jest mu rehabilitacja logopedyczna, sensoryczna i fizjoterapeutyczna. Niestety większość zajęć musi odbywać się prywatnie. Ich koszt przekracza już moje możliwości finansowe, tak więc każda wpłata jest dla nas niezwykle cenna i za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

Mama Aleksa

Nasz Cel   4500 zł
3.3%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy BEATA 100 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat MARLENA 50 PLN

Dodaj komentarz