fbpx

Autyzm nie przeszkodzi mi w drodze do samodzielności

 

 

Autyzm nie przeszkodzi mi w drodze do samodzielności
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Chciałabym przedstawić Państwu Aleksandra i naszą historię . Oluś urodził się 01.08.2008 r. jako śliczny zdrowy chłopiec . Do drugiego roku życia rozwijał się prawidłowo . Mało mówił , ale u chłopców nieraz tak bywa . Z czasem zaczęły pojawiać się problemy . Każde wyjście z domu zaczynało się od płaczu . Gdy poszedł do przedszkola było jeszcze gorzej . Płakał , był nerwowy , bujał się na krzesełku , nie szukał kontaktu z dziećmi z grupy. Pani przedszkolanka zasugerowała nam wizytę w poradni pedagogiczno-psychologicznej . Tam po przeprowadzonej diagnozie po raz pierwszy usłyszeliśmy , że nasz syn ma AUTYZM .

Była chwila strachu i załamania , ale musieliśmy wziąć się garść i walczy o naszego syna .

Zaczęły się wyjazdy do innych poradni w celu potwierdzenia diagnozy . Wizyty u psychiatry , psychologa, neurologa . Wykonaliśmy szereg badań. Po badaniu EEG okazało się ,że Oluś ma padaczkę .. Stwierdzono również u niego słabe napięcie mięśniowe i nadaktywność dotykowo- słuchową .

Autyzmu niestety nie można wyleczyć, trzeba nauczyć się z nim żyć . Możemy jednak dzięki różnego rodzaju terapiom znacznie poprawić funkcjonowanie Olka w społeczeństwie .

W chwili obecnej Oluś ma 10 lat . Chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej . Ze względu na upośledzenie w stopniu lekkim w szkole pomaga mu nauczyciel wspomagający . Po lekcjach ma zajęcia z logopedą oraz zajęcia z integracji sensorycznej . Obecnie jesteśmy również w trakcie Terapii Słuchowej Johansena .

Dzięki dotychczasowej terapii Olek zrobił duże postępy. Jest wesołym, otwartym, coraz bardziej kontaktowym chłopcem . Niestety wszystkie dodatkowe zajęcia i terapie są płatne, a nasze możliwości finansowe są ograniczone. Nie chcemy zaprzepaścić tego co już udało nam się wypracować . Będziemy wdzięczni za każda okazana pomoc z Państwa strony . Z góry dziękujemy w imieniu swoim i synka .

Nasz Cel   4000 zł
6.3%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 2 lat 12 1 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat 12 1 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat JAKUB 200 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat EWELINA 50 PLN

Dodaj komentarz