fbpx

Antoś nie podda się podstępnej chorobie

Antoś jest radosnym, pełnym energii chłopcem jeszcze za małym by zauważyć, że wygląda nieco inaczej od innych dzieci. Codziennie robimy wszystko, aby mieć pod kontrolą jego podstępną chorobę i umożliwić mu jak najlepszy start. Nasz synek urodził się w 32 tygodniu ciąży i momentalnie trafił na OIOM, gdzie spędził pierwszy miesiąc życia. Dla nas rodziców […]

Antoś nie podda się podstępnej chorobie
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Antoś jest radosnym, pełnym energii chłopcem jeszcze za małym by zauważyć, że wygląda nieco inaczej od innych dzieci. Codziennie robimy wszystko, aby mieć pod kontrolą jego podstępną chorobę i umożliwić mu jak najlepszy start. Nasz synek urodził się w 32 tygodniu ciąży i momentalnie trafił na OIOM, gdzie spędził pierwszy miesiąc życia. Dla nas rodziców najcięższe było brak możliwości przytulania oraz niewiadoma co naszemu maleństwu dolega. Po licznych konsultacjach lekarzy wielu specjalizacji w końcu padła diagnoza - Zespół Beckwitha-Wiedemanna.

Zespół Beckwitha-Wiedemanna jest zespołem poważnych wad wrodzonych. Klasyczne cechy, to gigantyzm, przerost języka i przepuklina pępowinowa, ale ze względu na różnorodność objawów nie wszyscy pacjenci z diagnozą BWS mają podane symptomy. Są jednak niepodważalne kryteria, na podstawie których można przyjąć diagnozę zespołu. Są to m.in. przepuklina pępowinowa, makroglosja czyli powiększenie języka, makrosomia czyli zbyt duży wzrost, zwany też gigantyzmem. Częstym powikłaniem zespołu Beckwitha-Wiedemanna jest także hipoglikemia, napady padaczkowe oraz zwiększone ryzyko pojawienia się nowotworów. Ze względu na fakt, iż BWS jest chorobą genetyczną, nie ma możliwości jej zapobiegania. Nie ma również dostępnej metody leczenia przyczynowego tego schorzenia, a jedynie leczenie objawowe.

Antoś nie podda się podstępnej chorobie
Antoś nie podda się podstępnej chorobie

Po pierwszym szoku od diagnozy powiedzieliśmy sobie, że zrobimy wszystko aby nasze dziecko miało w miarę możliwości szczęśliwe dzieciństwo. Walczymy, nie poddamy się, choć tak wiele przed nami!

Antek jest bardzo dzielny i ciekawy świata, robi postępy dzięki specjalistycznym rehabilitacjom. Jesteśmy pod stałą kontrolą neonatologa, laryngologa, chirurga oraz onkologa dziecięcego. Wysokość markerów AFP z dnia na dzień maleje, co daje nam siłę na dalszą walkę i wiarę, że wszystko co dobre przed nami.

Niestety liczne wyjazdy na konsultacje, badania i rehabilitacje wymagają ogromnych nakładów finansowych staraliśmy się do tej pory radzić sami ale nasze oszczędności w zastraszającym tempie topnieją. Antoś nie wybierał takiego losu, pomóż nam go odmienić.

Dziękuję, mama.

Antoś nie podda się podstępnej chorobie
Nasz Cel   25000 zł
38.4%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 2 miesięcy KAMILA 20 PLN
Fundacja TIPTOP 4 miesięcy MARTA 10 PLN
Fundacja TIPTOP 4 miesięcy MARIAN 20 PLN
Fundacja TIPTOP 4 miesięcy ALEKSANDRA 50 PLN
Fundacja TIPTOP 5 miesięcy KRZYSZTOF 40 PLN
Fundacja TIPTOP 5 miesięcy DOMINIK 55 PLN

Dodaj komentarz