fbpx

Rodzice Gabrysia walczą o wszystko, a Ty w tej walce możesz im pomóc

Gabriel urodził się w styczniu 2021 roku z bardzo poważną, rzadką wadą.

Rodzice Gabrysia walczą o wszystko, a Ty w tej walce możesz im pomóc
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Trudny początek dla Gabrielka

Gabriel urodził się w styczniu 2021 roku z bardzo poważną, rzadką wadą. Ogromne szczęście i pełne nadziei oczekiwanie na nowego członka rodziny zostało przerwane podczas rutynowych badań w ciąży. Lekarz przekazał tragiczną wiadomość. Gabryś przyjdzie na świat z przepukliną pępowinową, a także wadą powłok brzusznych Omphalocele, która zawiera wątrobę i część jelit. Początkowo rodzice wierzyli, że uda się opanować stan synka. Niestety, kolejne badania wykazały również wadę serca VSD, a to oznacza ubytek międzykomorowy oraz zwężenie aorty. 

Słowa specjalistów brzmiały źle. Już od pierwszych godzin życia, chłopiec rozpocznie walkę o życie. W pierwszym miesiącu został poddany dwóm operacjom. Wskutek powikłań walczył z sepsą. Szczęśliwie z tej walki wyszedł zwycięsko. Czas pokazał, że to nie koniec cierpień i zmagań Gabrielka. Dwie operacje nie przyniosły zakładanych rezultatów. Musiała odbyć się kolejna. Los i do tej napisał brutalny scenariusz, bowiem pojawiły się komplikacje. Chłopiec przeszedł zapalenie płuc, które pojawiło się w następstwie intubacji i nadciśnienia płucnego.

Walka o Gabrielka trwa

Obecnie Gabrielek jest pod stałą kontrolą licznych specjalistów z zakresu chirurgii, kardiologii oraz kardiochirurgii. Musi przyjmować dodatkowe leki, których nie refunduje NFZ. Niezbędne są też kosztowne rehabilitacje. Konieczność to również konsultacje dietetyczne, ponieważ chłopiec, ze względu na zbyt małe ilości zjadanego pokarmu, odżywiany jest przez sondę.

Wszystko, by dać mu zdrowie i nadrobić stracony przez chorobę czas oraz zapewnić spokojną przyszłość. Gabriel jest wspaniałym, bystrym, radosnym i małym chłopcem, który bardzo chce normalnie żyć a my kochamy go nad życie i zrobimy wszystko by mu w tym pomóc – mówią rodzice.

Walczą o wszystko, a Ty w tej walce możesz im pomóc, ponieważ Twoje wsparcie ma ogromną moc.

Nasz Cel   25000 zł
8%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 2 dni MIROSłAW 200 PLN
Fundacja TIPTOP 4 dni DARIUSZ 30 PLN
Fundacja TIPTOP 17 dni 30 PLN
Fundacja TIPTOP 20 dni MARIA 20 PLN
Fundacja TIPTOP 23 dni MARIAN 20 PLN
Fundacja TIPTOP 25 dni KRYSTYNA 20 PLN

Dodaj komentarz