POMÓŻ TOSI ZATRZYMAĆ CZAS

Kochani! Nasza Tosia ma 4 lata i JESZCZE porusza się samodzielnie. Za jakiś czas, choć nie wiemy kiedy, przestanie chodzić, siedzieć, ruszać rękoma, aż pozostanie zupełnie sparaliżowana…

Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Tosia cierpi na Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP), co oznacza, że stopniowo poszczególne mięśnie, stawy, powięzi, oraz ścięgna puchną po czym zamieniają się w tkankę kostną, bezlitośnie ograniczając jej ruchy. I choć Tosia ma dopiero 4 lata, w dużej mierze już teraz nie do końca może liczyć na swoje ciało – dlatego z takim lękiem towarzyszymy jej na każdym kroku, gdyż każdy uraz, a także infekcja (generalnie wszystkie stany zapalne w organizmie Tosi) powodują kostnienie tkanek miękkich. Już wie, że nie będzie jej nigdy dane samej się uczesać, ponieważ już teraz nie potrafi podnieść rączek wystarczająco wysoko, założyć butów - przez usztywniony tors i plecy nie schyla się wystarczająco nisko. Wszystko to będzie odbywać się w towarzystwie nieodłącznego bólu, pojawiającego się przy każdym ruchu..

 

Tosia
Tosia

Rozpaczliwie próbujemy opóźnić ten straszny proces. Dlatego tak bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, żeby móc zapewnić Tosi zagraniczne konsultacje lekarskie, sprzęt (teraz aparat słuchowy, gdyż FOP uszkodził słuch, w przyszłości dostosowanie łazienki do niepełnosprawności Tosi), leki na AZS i przeciwbólowe… A może w przyszłości uda się powstrzymać postępy tej choroby. Medycyna postępuje, a aktualne badania nad lekiem są obiecujące.

Tosia

65%

10000
Bądź na bieżąco, zostaw swój adres email!


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

Michał S.
22:33

Warto wierzyć w lepsze jutro. Proszę to mało, ale wierzę że się uda i to będzie mały sukces, w długiej drodze.Kasia
09:25

Tosiu jesteś cudną ,dzielną dziewczynką . Trzymam kciuki !Olga
15:14

Tosiu jesteśmy z Tobą !Marta
14:41

Trzymam kciuki Tosiu, powodzenia !! <3Maciej
14:40

Dużo , dużo Zdrówka !!!M.G.
10:47

Antoninko – JESTEŚMY Z TOBĄ !OSTATNIE WPŁATY
1 miesięcy KUBA 35 PLN
3 miesięcy KINGA 200 PLN
7 miesięcy BOGDAN 125 PLN
8 miesięcy KINGA 100 PLN
10 miesięcy KINGA 100 PLN
11 miesięcy KINGA 55 PLN

Dodaj komentarz

Your Cart