fbpx

CHCĘ BYĆ TAKI JAK MOI RÓWIEŚNICY… POMOŻESZ?

Mateuszek nadal mówi tylko pojedyncze słowa i nie chodzi samodzielnie.

CHCĘ BYĆ TAKI JAK MOI RÓWIEŚNICY… POMOŻESZ?
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Jesteśmy rodzicami fantastycznego chłopca o imieniu Mateusz. Synek urodził się przedwcześnie, ponieważ przyszedł na świat w 35 tygodniu ciąży. Pojawiły się komplikacje - duże niedotlenienie i wrodzona wada serca ASD II, która oznacza ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu wtórnego. Dodatkowo, ma stwierdzone opóźnienie rozwoju psychomotorycznego oraz choroby współistniejące, wśród których pojawiło się: nadwzroczność, niedosłuch w 40%, wrodzona koślawość stóp i wiotkość stawów. Mateuszek nadal mówi tylko pojedyncze słowa, samodzielne chodzenie też pozostaje w sferze marzeń.

Od ponad 3 lat, czyli praktycznie od urodzenia jesteśmy kierowani od szpitala do szpitala, ponieważ nikt jednoznacznie nie umie wskazać przyczyny tak znacznych opóźnień rozwojowych. Brak diagnozy nas nie zatrzymuje. Nie poddajemy się, ponieważ jak każdy rodzic pragniemy dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze. Synek jest codziennie rehabilitowany i objęty opieką wielu lekarzy specjalistów z całej Polski. Stale konsultujemy się z kardiologiem, genetykiem, neurologiem, okulistą i audiologiem.

Mateusz
Mateusz

Przed nami szereg badań genetycznych, dzięki którym mamy nadzieję, że poznamy przyczynę wszystkich nieprawidłowości naszego maluszka.  Na ten moment dajemy z siebie 100% procent, by łagodzić objawy. Uczęszczamy na niezbędne rehabilitacje, wyjeżdżamy na turnusy. Wszystko pochłania duże kwoty. Koszty turnusów rehabilitacyjnych (min. 4 w roku, każdy ok. 5 tysięcy złotych) i wizyt u lekarzy specjalistów przekraczają już nasze możliwości finansowe. Sam miesięczny koszt rehabilitacji i zajęć logopedycznych to 1000zł, dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie. Wierzymy, że Państwa wsparcie pozwoli stawiać kolejne kroki milowe Mateuszkowi, które obserwujemy dzięki ciężkiej pracy synka.

Dziękujemy Rodzice.

Mateusz
Nasz Cel   10000 zł
61.6%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

Gizela Czyrnia
13:09

Kochany Mateuszku…
Swoją chorobą i cierpieniem spełniasz Mateuszku swoją największą życiową misję , jaka została Ci przydzielona – uczysz ludzi kochać drugiego człowieka.
Nawet nie wiesz Mateuszku , jak jesteś wielki na tej małej Ziemi.Monika
10:47

Mały jest przecudowny. Mam synka w podobnym wieku (w dodatku dość podobnego do Mateuszka), więc wierzę, że Państwu się uda, że Mateuszek będzie się bawił z kolegami i to już niedługo. Postaram się niedługo znów wpłacić małą cegiełkę.
Gratuluję syneczka, to mały aniołek, który na pewno pokona wszystkie problemy i wyrośnie na silnego i wspaniałego mężczyznę.OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 1 lat 18MATEUSZ 18 PLN
Fundacja TIPTOP 1 lat GIZELA 5000 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat PIOTR 50 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat MONIKA 50 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat ASIA I MIREK 200 PLN
Fundacja TIPTOP 2 lat ANNA 50 PLN

Dodaj komentarz