Daj nam szansę się rozwijać

Między dziewczynkami jest półtora roku różnicy. Obie urodziły się z obniżonym napięciem mięśniowym, jako dzieci wiotkie.

Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Zuzia ma już 6 lat, a Agatka 4,5. Na początku tak naprawdę nie zdawaliśmy sobie sprawy co to za choroba i z czym się ona wiąże. Tym bardziej, że w czasie ciąży nic na nią nie wskazywało i nie było żadnych problemów.

Dziewczynki po urodzeniu nie posiadały naturalnych, wrodzonych odruchów niemowlęcych. Bardzo słabo przybierały na wadze, mało rosły i od początku nie miały siły się podnieść. Lekarz prowadzący był przekonany, że nawet jeśli zaczną siadać , to z pewnością nie będą chodzić. Pierwsze próby siadania pojawiły się dopiero po 1 roku życia, natomiast pierwsze kroczki obie stawiały mając już skończone 2 latka, ale jednak wbrew rokowaniom udało się.

Dziś dziewczynki w miarę poruszają się samodzielnie i nauczyły się żyć ze swoją niepełnosprawnością na swój sposób. Niestety problemy nie zniknęły.

Siostry
Siostry
Siostry
Siostry

Dalszą konsekwencją ich choroby jest ogólne skrzywienie kręgosłupa i koślawienie nóg. Dziewczynki na co dzień poruszają się w gorsetach i ortezach na nogach. Mimo to kręgosłupy są bardzo pokrzywione a co za tym idzie powstają garby. Jedyne leczenie w ich przypadku to ciągła rehabilitacja i operacja kręgosłupa , gdy będą już w wieku dojrzewania. Koszt dziennej rehabilitacji dziewczynek to około 200zł, co w miesiącu daje kwotę około 3000 zł. Nie wspominając już o kosztach turnusów rehabilitacyjnych.

W tej sytuacji nie jesteśmy w stanie zapewnić córkom odpowiedniej ilości zajęć z terapeutami. Dlatego zwracamy się z ogromna prośbą o pomoc, bo chcemy aby nasze dziewczynki w przyszłości mogły być samodzielne. Jeżeli możecie Państwo przyczynić się do leczenia i rehabilitacji Zuzi i Agatki bardzo prosimy o wpłaty darowizn. Dziękujemy Rodzice.

Zuza placki
Zuza stopki

0.8%

26000
Bądź na bieżąco, zostaw swój adres email!


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
6 miesięcy 30 PLN
9 miesięcy 10 PLN
10 miesięcy OSKAR 125 PLN
1 lat WERONIKA 20 PLN
1 lat IRENEUSZ 20 PLN

Dodaj komentarz

Your Cart