fbpx

OCHROŃMY NASZEGO MAŁEGO MOTYLKA

Chciałabym tak zwyczajnie Go wykąpać… bez bólu, cierpienia i tego okropnego krzyku…. Ubrać w piżamkę i położyć do łóżeczka….. To słowa dzielnej mamy 15 miesięcznego Błażejka.

OCHROŃMY NASZEGO MAŁEGO MOTYLKA
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

Błażejek urodził się w 36 tygodniu ciąży. O tym, że będzie miał problemy ze zdrowiem dowiedzieliśmy się w 24 tygodniu ciąży podczas badań, stwierdzono wodonercze lewej nerki. Niestety w dniu urodzin Naszego synka okazało się, że przyjdzie nam się zmagać z o wiele groźniejszą chorobą, urodził się z ubytkiem naskórka na prawej nodze, łokciu i powstającymi pęcherzami na malutkich dłoniach. W trakcie badań pęcherze zaczęły pojawiać się na całym ciele, byłam przerażona. Jakie to straszne uczucie kiedy nie można przytulić swojego nowonarodzonego maleństwa. Jego śliczną buzię widziałam tylko przez chwilę kiedy to pielęgniarka pokazała mi go zanosząc na dalsze badania. Niestety lekarze uznali, że Błażejek musi być przewieziony do innego szpitala, byłam załamana. Czułam, że jest źle wymusiłam na mężu żeby pokazał mi chociaż zdjęcie i wtedy przeżyłam szok, jego całe ciałko było pokryte otwartymi ranami, wypisałam się ze szpitala na własne żądanie, wiedziałam, że muszę być przy mojej Kruszynce.

Po kilku dniach usłyszeliśmy wyrok, EB czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka takie dzieci nazywają motylkami bo ich skóra jest delikatna jak skrzydła motyla. Pierwsze tygodnie życia nasz mały synek płakał prawie cały czas a my uczyliśmy się jak zmieniać opatrunki, że trzeba przebijać powstające pęcherze bo inaczej będą się powiększać. Od tej pory, tak wygląda nasz każdy dzień, zmiany opatrunków trwają około 3 godzin, towarzyszą temu ból, płacz i krzyk.

Błażejek
Błażejek

Leczenie naszego dziecka jest bardzo kosztowne same opatrunki to koszt około 3000zł miesięcznie do tego jeszcze dochodzą koszty specjalistycznych kosmetyków, konsultacji lekarskich w innych miastach oraz jedzenia – Błażejek ma rany w ustach i przełyku dlatego musi mieć specjalną dietę.

Do tej pory staraliśmy się radzić sobie sami, niestety nasze finanse kurczą się w zastraszającym tempie. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie dla Naszego małego Motylka aby ulżyć mu w cierpieniu i szukać sposobu na poprawę.

 

Dziękujemy rodzice Błażejka

Błażejek
Nasz Cel   50000 zł
7%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 13 dni SYLWIA 100 PLN
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy ARTUR 200 PLN
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy STANISłAW 50 PLN
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy 100 PLN
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy 100 PLN
Fundacja TIPTOP 2 miesięcy JOANNA 100 PLN

Dodaj komentarz