fbpx

Amelka każdego dnia cierpi…

– Co będzie z Amelką? – Dlaczego rak o złośliwym przebiegu musiał dotknąć moją siostrzyczkę? – Ile jeszcze będzie cierpiała? Ile wytrzyma? To pytania, które każdego dnia zadaje sobie rodzina Amelki. Zostaje strach. Chemioterapia. I nadzieja. Onkologia kojarzona z niewyobrażalnym bólem, dla Amelki stała się drugim domem. Bolesnym, ale jedynym, który daje szansę na wygranie […]

DRODZY DARCZYŃCY!

Bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc dla naszej Amelki.

Postanowiliśmy otworzyć kolejną zbiórkę na zabezpieczenie dalszych kosztów związanych z leczeniem, a być może spełnienie marzenia Amelki o własnym pokoju, który pozwoli jej na spokojny odpoczynek po bolesnych i wyczerpujących wizytach w szpitalu.

Amelka każdego dnia cierpi…
Informacje zawarte w opisie zbiórki zostały potwierdzone dokumentacją medyczną

- Co będzie z Amelką?

- Dlaczego rak o złośliwym przebiegu musiał dotknąć moją siostrzyczkę?

- Ile jeszcze będzie cierpiała? Ile wytrzyma?

To pytania, które każdego dnia zadaje sobie rodzina Amelki. Zostaje strach. Chemioterapia. I nadzieja. Onkologia kojarzona z niewyobrażalnym bólem, dla Amelki stała się drugim domem. Bolesnym, ale jedynym, który daje szansę na wygranie pojedynku z rakiem. Tak długo poszukiwana przyczyna nieustającego bólu brzucha u dziewczynki znalazła dramatyczny finał. Diagnoza – nowotwór złośliwy o ogromnych rozmiarach (13 x 8 cm) – położyła na kolana wszystkich domowników.

Życie z dnia na dzień wymagało przewartościowania, pełnego zaangażowania Amelki i pomocy najbliższych. Ale jak wytłumaczyć trzyletniemu maleństwu, że cierpienie na skutek przyjmowanej chemii jest dla jego dobra? Że kiedyś będzie lepiej, a osłabienie, jadłowstręt, nudności i apatyczność miną i w końcu z tego wyjdzie, że wszyscy wyjdą silniejsi? Amelka ma ogromną siłę, ponieważ mimo strachu, dzielnie stawia czoła każdej chemioterapii. Gdy inni mają zaledwie cień nadziei, ona uśmiechem podnosi na duchu. Niestety im dłużej trwa leczenie dziewczynki, tym problemy rodziny się powiększają.

Mama zrezygnowała z pracy, ponieważ musiała poświęcić się córce, ojczym pracuje, zajmuje się domem i opiekuje resztą rodzeństwa. Lwią część domowego budżetu pochłaniają leki, konsultacje lekarskie oraz specjalistyczne kosmetyki przeznaczone dla wrażliwej skóry po chemioterapii. Na życie pozostaje już niewiele. A potrzeby rosną, jak np. kolejne chemioterapie czy zagwarantowanie sterylnych, tym samym kosztownych, warunków domowych. Własny pokój, który umożliwiłby spokojną regenerację…

Dzięki Tobie może zmienić się historia Amelki. Pomóż jej wygrać walkę z rakiem.

Nasz Cel   20000 zł
46.1%


Udostępnij informację o zbiórce na Facebooku

Edyta
08:09

Zdrówka Amelko wszystko będzie dobrze kochana 🙂 :*OSTATNIE WPŁATY
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy 100 PLN
Fundacja TIPTOP 1 miesięcy ANNA 100 PLN
Fundacja TIPTOP 7 miesięcy ANTONI 100 PLN
Fundacja TIPTOP 7 miesięcy IRENA 100 PLN
Fundacja TIPTOP 8 miesięcy 55 PLN
Fundacja TIPTOP 9 miesięcy 100 PLN

Dodaj komentarz

NASI PRZYJACIELE:

  • constructa
  • agrobex
  • muszynianka
  • BMB
  • logo_mulan 1
  • pofam poziom
  • PTCA_logo_high_resolution